De Drieburcht in 't kort
Zwembaden, sporthal, fitness, wellness ... en meer
Najaar 2012 opent het gloednieuwe sportcomplex De Drieburcht haar deuren aan het Wagnerplein. Hiermee krijgt Tilburg Noord een multifunctioneel sportcentrum, ingericht naar de behoeften van de moderne sporter. De Drieburcht bestaat uit drie zwembaden, een fitnessruimte, vele wellnessvoorzieningen, een sporthal en horecagelegenheid.
H

et totale sportcomplex heeft een inhoud van maar liefst 71.112 m³. De totale vloeroppervlakte van het nieuwe De Drieburcht is 12.212 m². Het wordt een indrukwekkende sportaccommodatie waar verenigingen en recreatieve sporters zich op hun plek zullen voelen én trost op kunnen zijn.
Inhoudsopgave
-
Zwembaden
-
Sporthal
-
Fitness
-
Kinderopvang
-
Horeca en vergaderruimte
Zwembaden
Zwemliefhebbers kunnen in De Drieburcht hun hart ophalen in 3 zwembaden. Een sportbad van 21 x 25 meter (met duikplank) dat voldoet aan de FINA B norm. En twee doelgroepenbaden, waarvan een met een spectaculaire glijbaan: een bad is 18 bij 10 meter, het meet 20 bij 10 meter. Samen hebben de drie zwembaden een totale oppervlakte van 3.497 m² .
Het sportbad zal gebruikt worden door acht verenigingen met in totaal 2000 leden. De verenigingen kunnen er onder andere wedstrijdzwemmen, waterpoloën en onderwaterhockeyen. Ook voor de doelgroepenbaden is veel belangstelling. Negen verenigingen met in totaal 600 leden zullen hiervan gebruik gaan maken.
Naast de zwembaden komt er nog een whirlpool en stoomcabines. Voor de mindervaliden zijn speciale voorzieningen aangebracht. Zo beschikt sportcentrum De Drieburcht over aangepaste kleedruimtes en liften.
Sporthal
De sporthal is 2.572 m² groot. De sportvloer meet maar liefst 28 x 48 meter en is hiermee geschikt voor zowel top- als breedte sport. Er kan onder andere volleybal, badminton en basketbal gespeeld.
Zo´n 11 verenigingen met in totaal 1200 sporters en vele trouwe supporters gaan gebruik maken van de sporthal.
Fitness

Sportinstituut Ooms gaat in het nieuwe De Drieburcht een fitnesscenter exploiteren van maar liefst 2.593m². De nieuwste fitnessapparatuur en ontspannende welness-voorzieningen sluiten perfect aan bij de moderne sportieve omgeving van sportcomplex De Drieburcht. Daarnaast beschikt Sportinstituut Ooms over een aparte Dojo-ruimte. Dit wordt de thuishaven voor zeven vechtsportverenigingen met samen ongeveer 500 leden. Ook komt er een moderne danszaal.
Kinderopvang
Binnen sportcomplex De Drieburcht is 200 m² gereserveerd voor buitenschoolse kinderopvang in combinatie met sport. Hierdoor kunnen ouders in alle rust gebruik maken van de vele voorzieningen die De Drieburcht te bieden heeft.
Horeca & vergaderruimte

Met een goede horecavoorziening en een vergaderzaal is het nieuwe De Drieburcht ook uitermate geschikt voor het houden van feestjes & evenementen, seminars, lezingen en vergaderingen. Dit alles in een sportieve en stijlvolle omgeving. Vanaf de tribune en vanuit de horeca krijgen de bezoekers een prachtig uitzicht op het zwembad.