2e editie van het Oekraïens Voetbaltoernooi was een groot succes!

13 juli 2026

Op zaterdag 14 juni 2026 vond op de velden van FC Tilburg de tweede editie van het Oekraïens Voetbaltoernooi plaats. Tussen 11.00 en 15.00 uur kwamen spelers, supporters en vrijwilligers samen voor een dag die in het teken stond van sport, ontmoeting en verbinding. Na het succes van de eerste editie op 29 juni 2025 bleek opnieuw hoe belangrijk sport kan zijn voor het samenbrengen van mensen.

Sterke samenwerking achter het toernooi

Het toernooi werd georganiseerd door sportcoaches Kamil Tokarski en Ali Salah. Vanuit hun werk met Oekraïense vluchtelingen en alleenstaande minderjarige vluchtelingen zien zij dagelijks hoe sport mensen met elkaar verbindt. Ook dit jaar wilden zij daarom een sportieve ontmoetingsdag organiseren waar deelnemers elkaar konden ontmoeten, plezier konden maken en hun talent op het voetbalveld konden laten zien.

Bij de organisatie kregen zij ondersteuning van de gemeente Tilburg, Dennis Drenthe, Caitline Rutger, Stan Grabert, ContourDeTwern, Manoma en vele vrijwilligers die zich hebben ingezet om van deze dag een succes te maken.

Acht teams strijden om de titel

Aan het toernooi namen acht teams deel, waaronder vier teams uit Tilburg: FC Tilburg, FC Blackfield, FC Sportweg en FC Brabant. Ook FC Grebenik, FC Breda, DK United en FC Heusden deden mee. Tijdens de poulefase streden de teams om een plek in de vervolgrondes, waarbij sportiviteit en Fair Play centraal stonden.

Voor veel deelnemers was het toernooi meer dan alleen voetbal. Het bood een mooie gelegenheid om elkaar te ontmoeten, ervaringen te delen en nieuwe contacten op te bouwen.

FC Brabant pakt de overwinning

Van de Tilburgse teams wist FC Brabant zich als enige te plaatsen voor de tweede ronde. Het team, bestaande uit deelnemers van de Buurtsport-voetbalactiviteiten, liet zien hoeveel vooruitgang er het afgelopen jaar is geboekt. Na een reeks sterke wedstrijden bereikte FC Brabant de finale, waar het tegenover DK United uit Breda stond, de winnaar van de eerste editie in 2025.

In een spannende finale trok FC Brabant overtuigend aan het langste eind. Met een 3-0 overwinning bleef de beker in Tilburg en mocht het team zich de kampioen van 2026 noemen.

Dank aan alle betrokkenen

Het evenement werd gekenmerkt door een positieve sfeer, sportiviteit en onderlinge steun. Veel bezoekers kwamen kijken en genoten van de wedstrijden en de gezelligheid rondom het veld.

Wij bedanken alle deelnemers, supporters, vrijwilligers, stagiaires en scheidsrechters voor hun bijdrage aan deze geslaagde dag. Ook een speciaal woord van dank aan Ania voor de prachtige fotoreportages.

Daarnaast bedanken wij MaxMarkt, die voor het tweede jaar op rij de versnaperingen voor de deelnemers heeft gesponsord. Hun betrokkenheid draagt bij aan de warme en gastvrije sfeer die dit toernooi kenmerkt.

Op naar 2027

Met opnieuw een succesvolle editie kijken we met trots terug op een mooie dag vol sport en verbinding. We kijken nu al uit naar de volgende editie van het Oekraïens Voetbaltoernooi in 2027!